Budowa budynku B na osiedlu Młyny Mogilska w Krakowie - zdjęcia / informacje / opinie

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Młyny Mogilska w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Noho Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Budowa budynku B na osiedlu Młyny Mogilska w Krakowie - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: iti » 14 wrz 2025, 20:45

Andrii pisze:Zawsze, kiedy tam jadę, zadaję sobie pytanie: co to za opuszczony budynek naprzeciwko tego domu? Okna częściowo wstawione, coś powybijane, budynek stoi od dawna. Co z nim będzie?

Ale o który budynek chodzi? Bo tam był taki niewielki blok, ale on chyba został przez dewelopera Noho wykupiony i wyburzony.


Andrii
Posty: 38
Rejestracja: 01 sty 2024, 14:51

Re: Budowa budynku B na osiedlu Młyny Mogilska w Krakowie - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: Andrii » 22 lut 2026, 19:15

iti pisze:
Andrii pisze:Zawsze, kiedy tam jadę, zadaję sobie pytanie: co to za opuszczony budynek naprzeciwko tego domu? Okna częściowo wstawione, coś powybijane, budynek stoi od dawna. Co z nim będzie?

Ale o który budynek chodzi? Bo tam był taki niewielki blok, ale on chyba został przez dewelopera Noho wykupiony i wyburzony.


Chodzi mi o ten budynek :

https://maps.app.goo.gl/DCs51Rr1Rm2qLYQn9?g_st=ic

iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Budowa budynku B na osiedlu Młyny Mogilska w Krakowie - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: iti » 22 lut 2026, 23:05

Andrii pisze:
iti pisze:
Andrii pisze:Zawsze, kiedy tam jadę, zadaję sobie pytanie: co to za opuszczony budynek naprzeciwko tego domu? Okna częściowo wstawione, coś powybijane, budynek stoi od dawna. Co z nim będzie?

Ale o który budynek chodzi? Bo tam był taki niewielki blok, ale on chyba został przez dewelopera Noho wykupiony i wyburzony.

Chodzi mi o ten budynek :

https://maps.app.goo.gl/DCs51Rr1Rm2qLYQn9?g_st=ic

To tak średnio po sąsiedzku z Młynami Mogilska, bo dużo dalej w stronę Nowej Huty. To jest niedokończony akademik w Czyżynach, który pewnie miał być świetnym biznesem z mieszkaniami na wynajem, ale coś się pod drodze posypało i jak na razie stoi w takim stanie i niszczeje.


MiG
Posty: 88
Rejestracja: 22 lis 2016, 23:10

Re: Budowa budynku B na osiedlu Młyny Mogilska w Krakowie - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: MiG » 03 mar 2026, 10:55

Może się podobać albo nie, ale zdecydowanie ten budynek jest powiewem świeżości w Krakowie, w którym buduje się dosyć nudno i sztampowo. Tu duży budynek, z elewacją w klinkierze i to nie tylko od frontu, z dużymi balkonami / loggiami. Zobaczcie na te ściany, one są niemal całe przeszklone. A do tego jeszcze skala, też inna niż to, co się w Krakowie buduje.

luc
Posty: 1154
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Budowa budynku B na osiedlu Młyny Mogilska w Krakowie - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: luc » 20 cze 2026, 14:38

Jeszcze rzut od strony ul. Mogilskiej na to, jak wyszedł ten najwyższy budynek Młynów Mogilska.

Obrazek

Trochę się wybija na tle pozostałych budynków, które są znacznie niższe, choć z drugiej strony na sąsiednich działkach urzędnicy zgodzili się na znacznie wyższą zabudowę.

Obrazek

Mieszkania od Mogilskiej pewnie nie będą najprzyjemniejsze, ale jednak jest szansa na to, że trochę się zmieni ta ulica na tym odcinku i nabierze trochę bardziej miejskiego charakteru z przelotówki. Choć ciekawe, kiedy pojawią się pomysły, żeby zmniejszyć szerokość ul. Mogilskiej do jednego pasa i zrobić szerokie chodniki plus zieleń, bo samochody będą przeszkadzały mieszkańcom nowych inwestycji, które tam powstały.

fjrc
Posty: 454
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Budowa budynku B na osiedlu Młyny Mogilska w Krakowie - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: fjrc » 20 cze 2026, 15:24

Dobrze, że pomyśleli o zamontowaniu lumonów w wyższych mieszkaniach narożnych. Na pewno wpłynie to na komfort i ograniczenie wiatru.

luc
Posty: 1154
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Budowa budynku B na osiedlu Młyny Mogilska w Krakowie - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: luc » 20 cze 2026, 20:53

fjrc pisze:Dobrze, że pomyśleli o zamontowaniu lumonów w wyższych mieszkaniach narożnych. Na pewno wpłynie to na komfort i ograniczenie wiatru.

Tak, to prawda, trzeba przyznać, że tu Noho wyznacza, jak na Kraków pewne standardy, które większości lokalnych deweloperów nie mieszczą się w głowie, jak na siłę próbują koszty redukować dosłownie na wszystkim, żeby o ten ułamek promila wyższą marżę mieć...

tonyxxl
Posty: 457
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:02

Re: Budowa budynku B na osiedlu Młyny Mogilska w Krakowie - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: tonyxxl » 21 cze 2026, 0:38

luc pisze:Tak, to prawda, trzeba przyznać, że tu Noho wyznacza, jak na Kraków pewne standardy, które większości lokalnych deweloperów nie mieszczą się w głowie, jak na siłę próbują koszty redukować dosłownie na wszystkim, żeby o ten ułamek promila wyższą marżę mieć...

dodadzą kilka tanich usprawnień za ułamek procenta w porównaniu do całej inwestycji i każą sobie dopłacać 20-30% więcej od średniej w okolicy, tłumacząc się nadzwyczajnym wykonaniem premium. To są te "nowe standardy".


luc
Posty: 1154
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Budowa budynku B na osiedlu Młyny Mogilska w Krakowie - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: luc » 21 cze 2026, 13:56

tonyxxl pisze:
luc pisze:Tak, to prawda, trzeba przyznać, że tu Noho wyznacza, jak na Kraków pewne standardy, które większości lokalnych deweloperów nie mieszczą się w głowie, jak na siłę próbują koszty redukować dosłownie na wszystkim, żeby o ten ułamek promila wyższą marżę mieć...

dodadzą kilka tanich usprawnień za ułamek procenta w porównaniu do całej inwestycji i każą sobie dopłacać 20-30% więcej od średniej w okolicy, tłumacząc się nadzwyczajnym wykonaniem premium. To są te "nowe standardy".

Wiesz, ale tu przynajmniej nie oszczędzali na tych elewacjach, nie poszli w tynk baranek i pomalowanie go na jakiś kolor kawałkami, zrobili to nieźle. Nie wiedziałem części wspólnych, ale zakładam, że wykładziny w korytarzach nie będzie. Dodali jakąś rzeźbę, chyba nie tanią. Wiem, że to wszystko ułamek kosztów całości, ale jednak. Nie wiem czy sprzedają 30% drożej niż średnia dla okolicy, też uważam, że to premium to tak trochę dla picu, ale jednak to jakoś wygląda, na o wiele bardziej dopracowane, niż większość inwestycji w Krakowie.



Wróć do „Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości