Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
czyzy
Posty: 308
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum

Postautor: czyzy » 19 gru 2025, 11:10

No i na stronie pokazują 11 mieszkań dostępnych / w rezerwacji, więc chyba jednak sprzedaż im jakoś idzie tego.


Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum

Postautor: Nowy » 03 lut 2026, 9:41

Wyszło jak wyszło, czyli nowa zabudowa przy Grzegórzeckiej i Żółkiewskiego.

Obrazek

Ma to chyba imitować kamienice, ale moim zdaniem można by jednak zrobić te elewacje o wiele ciekawsze i dopracowane.

Obrazek

Są jakieś dodatkowe elementy na elewacji, wokół okien, pod oknami itp., ale bardzo to jest zachowawcze i bez polotu.

Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum

Postautor: Nowy » 03 lut 2026, 9:43

A postarać się o jakąś ciekawą płaskorzeźbę, albo lepszy ornament zrobić na elewacji.

Obrazek

Albo wreszcie zrobić elewację w płytkach, ale ciekawszych, ciekawie ułożonych.

Obrazek

Można się tu było o wiele bardziej postarać i zrobić kamienicę, która faktycznie w jakiś sposób by się tu wybijała, była w jakiś sposób charakterystyczna.


rooney
Posty: 146
Rejestracja: 14 lis 2025, 12:03

Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum

Postautor: rooney » 03 lut 2026, 9:54

Obrazek


aż oczy bolą ...

ten sam vibe

Obrazek

Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum

Postautor: Nowy » 03 lut 2026, 9:57

W ramach budowy nowego osiedla przez dewelopera Orion Investment, zostanie też odnowiony jeden stary budynek:

Obrazek

Ciekawe czy znów zrobią mu elewację taką, jak sąsiedniej zabudowie.

Obrazek

Ale tu chyba też dużo nie zostało, poza ścianami zewnętrznymi, patrząc na te wzmocnienia konstrukcji.

Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum

Postautor: Nowy » 03 lut 2026, 9:58

A w tyle widać, że buduje się już kolejny etap osiedla.

Obrazek

Ciekawe czy zabudowa w drugiej linii też będzie w stylu kamienic, czy to już będą normalne bloki, jak na Złocieniu?

luc
Posty: 1154
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum

Postautor: luc » 18 cze 2026, 11:39

rooney pisze:Obrazek

aż oczy bolą ...

Obstawiam, że to raczej celowy zabieg i to ma udawać, że tak naprawdę mamy do czynienia z dwoma różnymi budynkami - kamienicami, gdzie nawet wysokość kondygnacji jest różna.

Obrazek

Co nie zmienia faktu, że ogólny odbiór jest dosyć słaby i zdecydowanie mogli się postarać o coś lepszego w tej okolicy, a jest się czym inspirować, bo kraków ma mnóstwo pięknych kamienic.

Obrazek

Tylko wiadomo, to jednak są kosztu, a któremu deweloperowi chciałoby się je ponosić, i skoro można coś zrobić taniej i sprzedać, to tak pewnie zrobi.

luc
Posty: 1154
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum

Postautor: luc » 18 cze 2026, 11:44

Zresztą co do taniości, to ten samochód pod blokiem, to chyba firma od wind Vipro. Może to przypadek, a może to tego producenta windy zostały tam zainstalowane. Jedyny plus taki, że to urządzenia produkowane w Polsce, ale generalnie, to są dosyć powolne, głośne - skrzypiące, ale pewne też niedrogie. Choć nie mam pewności, że to ich windy tam zastosowano.

Obrazek

Bo jednak zakładam, że takiego dziadostwa, żeby wind w takiej kamienicy nie było, to chyba nie robili.

Obrazek

A tu to się już nawet nie bawili w jakieś płytki na elewacji, tylko pomalowali wszystko kolorem żółtym.


luc
Posty: 1154
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum

Postautor: luc » 18 cze 2026, 12:52

I wg strony zostało im do sprzedania tylko (aż?) 9 mieszkań, więc wygląda na to, że one schodzą. Ciekawe za ile dokładnie.

Jeszcze taka uwaga, ta budowa obok, ze starą kamienicą i nowym budynkiem dobudowanym obok, to inwestycja przy Żółkiewskiego, ale innego dewelopera.




Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości