Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum
Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum
No i na stronie pokazują 11 mieszkań dostępnych / w rezerwacji, więc chyba jednak sprzedaż im jakoś idzie tego.
Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum
Wyszło jak wyszło, czyli nowa zabudowa przy Grzegórzeckiej i Żółkiewskiego.

Ma to chyba imitować kamienice, ale moim zdaniem można by jednak zrobić te elewacje o wiele ciekawsze i dopracowane.

Są jakieś dodatkowe elementy na elewacji, wokół okien, pod oknami itp., ale bardzo to jest zachowawcze i bez polotu.

Ma to chyba imitować kamienice, ale moim zdaniem można by jednak zrobić te elewacje o wiele ciekawsze i dopracowane.

Są jakieś dodatkowe elementy na elewacji, wokół okien, pod oknami itp., ale bardzo to jest zachowawcze i bez polotu.
Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum
A postarać się o jakąś ciekawą płaskorzeźbę, albo lepszy ornament zrobić na elewacji.

Albo wreszcie zrobić elewację w płytkach, ale ciekawszych, ciekawie ułożonych.

Można się tu było o wiele bardziej postarać i zrobić kamienicę, która faktycznie w jakiś sposób by się tu wybijała, była w jakiś sposób charakterystyczna.

Albo wreszcie zrobić elewację w płytkach, ale ciekawszych, ciekawie ułożonych.

Można się tu było o wiele bardziej postarać i zrobić kamienicę, która faktycznie w jakiś sposób by się tu wybijała, była w jakiś sposób charakterystyczna.
Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum

aż oczy bolą ...
ten sam vibe

Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum
W ramach budowy nowego osiedla przez dewelopera Orion Investment, zostanie też odnowiony jeden stary budynek:

Ciekawe czy znów zrobią mu elewację taką, jak sąsiedniej zabudowie.

Ale tu chyba też dużo nie zostało, poza ścianami zewnętrznymi, patrząc na te wzmocnienia konstrukcji.

Ciekawe czy znów zrobią mu elewację taką, jak sąsiedniej zabudowie.

Ale tu chyba też dużo nie zostało, poza ścianami zewnętrznymi, patrząc na te wzmocnienia konstrukcji.
Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum
A w tyle widać, że buduje się już kolejny etap osiedla.

Ciekawe czy zabudowa w drugiej linii też będzie w stylu kamienic, czy to już będą normalne bloki, jak na Złocieniu?

Ciekawe czy zabudowa w drugiej linii też będzie w stylu kamienic, czy to już będą normalne bloki, jak na Złocieniu?
Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum
rooney pisze:
aż oczy bolą ...
Obstawiam, że to raczej celowy zabieg i to ma udawać, że tak naprawdę mamy do czynienia z dwoma różnymi budynkami - kamienicami, gdzie nawet wysokość kondygnacji jest różna.

Co nie zmienia faktu, że ogólny odbiór jest dosyć słaby i zdecydowanie mogli się postarać o coś lepszego w tej okolicy, a jest się czym inspirować, bo kraków ma mnóstwo pięknych kamienic.

Tylko wiadomo, to jednak są kosztu, a któremu deweloperowi chciałoby się je ponosić, i skoro można coś zrobić taniej i sprzedać, to tak pewnie zrobi.
Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum
Zresztą co do taniości, to ten samochód pod blokiem, to chyba firma od wind Vipro. Może to przypadek, a może to tego producenta windy zostały tam zainstalowane. Jedyny plus taki, że to urządzenia produkowane w Polsce, ale generalnie, to są dosyć powolne, głośne - skrzypiące, ale pewne też niedrogie. Choć nie mam pewności, że to ich windy tam zastosowano.

Bo jednak zakładam, że takiego dziadostwa, żeby wind w takiej kamienicy nie było, to chyba nie robili.

A tu to się już nawet nie bawili w jakieś płytki na elewacji, tylko pomalowali wszystko kolorem żółtym.

Bo jednak zakładam, że takiego dziadostwa, żeby wind w takiej kamienicy nie było, to chyba nie robili.

A tu to się już nawet nie bawili w jakieś płytki na elewacji, tylko pomalowali wszystko kolorem żółtym.
Re: Platinum Residence Kraków-Grzegórzecka / Orion Investment S.A. (budowa przy Grzegórzeckiej) - opinie na forum
I wg strony zostało im do sprzedania tylko (aż?) 9 mieszkań, więc wygląda na to, że one schodzą. Ciekawe za ile dokładnie.
Jeszcze taka uwaga, ta budowa obok, ze starą kamienicą i nowym budynkiem dobudowanym obok, to inwestycja przy Żółkiewskiego, ale innego dewelopera.
Jeszcze taka uwaga, ta budowa obok, ze starą kamienicą i nowym budynkiem dobudowanym obok, to inwestycja przy Żółkiewskiego, ale innego dewelopera.
Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości