Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
darek

Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Postautor: darek » 10 wrz 2020, 17:57

Może macie jakieś doświadczenia z wykończeniem balkonu i podpowiecie jak sprawdzają się poszczególne rodzaje podłoża. Jeżeli chodzi o płytki ceramiczne, to wydaje mi się, że są najłatwiejsze w utrzymaniu, o ile ich mróz nie odmraża. Deska drewniana wiadomo, wygląda ładnie, pod stopą przyjemna, ale jej utrzymanie w dobrym stanie wymaga chyba sporo pracy. No i jest jeszcze deska kompozytowa, nie psuje się jak drewno, ale wiadomo, to sztuczny materiał, co byście wybrali?

Nowy

Re: Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Postautor: Nowy » 11 wrz 2020, 0:31

Jeżeli chodzi o to, co położyć na balkonie, to u mnie płytki ceramiczne sprawdzają się całkiem dobrze. Ale to aż zaskakuje, ile syfu jest w Krakowskim powietrzu, nie wiem jak by się z tego czyściło fazowane deski tarasowe. Na pewno to najlepsze rozwiązanie w utrzymaniu, ale jednak drewno wygląda znacznie lepiej i jest też milsze pod stopą.

Joanna Wróbel

Re: Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Postautor: Joanna Wróbel » 12 paź 2020, 11:25

ja zakochałam się w ikeowskiej sztucznej trawie. prosta w położeniu i sprawdza się super :)

Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”