Rynek nieruchomości w Warszawie / czy ceny mieszkań w Warszawie spadną przez pandemię?

Budowy nowych mieszkań i domów w Warszawie i innych miastach Mazowsza - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
zytka
Posty: 17
Rejestracja: 05 paź 2017, 0:51

Rynek nieruchomości w Warszawie / czy ceny mieszkań w Warszawie spadną przez pandemię?

Postautor: zytka » 16 paź 2020, 1:34

Jak myślicie, jak będzie się kształtował rynek nieruchomości w Warszawie, zwłaszcza w dobie pandemii i być może kryzysu gospodarczego, który będzie jej wynikiem? Myślicie, że ceny mieszkań w Warszawie spadną, utrzymają się na dzisiejszym poziomie, czy może wzrosną? Tym bardziej, że z turystyką gorzej, praca zdalna coraz popularniejsza, a i ze studentami nie jest najlepiej? Czy Waszym zdaniem wywoła to obniżki ceny metra kwadratowego czy nie? A może już zauważyliście jakieś trendy na warszawskim rynku nieruchomości?


riczi
Posty: 55
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Re: Rynek nieruchomości w Warszawie / czy ceny mieszkań w Warszawie spadną przez pandemię?

Postautor: riczi » 16 paź 2020, 21:53

Mam wrażenie, że rynek czeka sporo zmian, tym bardziej, że uczelnie chyba jednak nie będą działały na całego, ludzie pracują z domu, a nie z biurowców, sytuacja na rynku pracy jest mocno niepewna, ogólnie nie wiadomo, co będzie w przyszłości. To nie są warunki do zaciągania zobowiązań. Moim zdaniem obniżki cen nadejdą, tylko jeszcze nie wiadomo kiedy i jak będą głębokie. Wszystko zależy od tego, jak rozwinie się sytuacja dalej, a tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Chyba już nikt się nie łudzi, że epidemia skończy się do końca roku.

kicia
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2017, 23:53

Re: Rynek nieruchomości w Warszawie / czy ceny mieszkań w Warszawie spadną przez pandemię?

Postautor: kicia » 18 paź 2020, 22:19

A nie macie wrażenia, że na rynek wynajmu mieszkań w Warszawie zaczęły trafiać lokale, które do tej pory były przeznaczone pod wynajem krótkoterminowy dla turystów. Niestety turystów jak na razie nie ma za wielu w Warszawie, a mieszkania muszą na siebie zarabiać, zwłaszcza jeżeli były kupowane na kredyt. Myślę, że warszawski rynek nieruchomości w dobie pandemii wkrótce zostanie zasilony przez także przez takie lokale. Tym bardziej, że spadła liczba transakcji gotówkowych na rynku mieszkaniowym, a to moim zdaniem znaczy, że odchodzą od niego inwestorzy, którzy jeszcze do niedawna byli przekonani, że na nieruchomościach / mieszkaniach nie da się stracić.Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości