Geo Fabryka Czekolady Łokietka, Wrocławska Kraków - forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Geo Fabryka Czekolady Łokietka, Wrocławska Kraków - forum

Postautor: megi » 21 sie 2015, 0:28

Krowodrza, a zwłaszcza rejon ulicy Wrocławskiej, to jedno z miejsc w Krakowie, gdzie naprawdę sporo się buduje. Swoją inwestycję Fabryka Czekolady stawia tam również deweloper Geo Grupa Deweloperska, która przejęła tereny po dawnej wytwórni słodyczy, a teraz tworzy na nich nowe mieszkania, z nawiązaniem jednak do historii tego miejsca. I etap tej inwestycji stoi już od kilku lat, jednak etap II jest w trakcie realizacji, co doskonale widać na zamieszczonym poniżej zdjęciu. Planowany termin jego ukończenia, to I kwartał 2016 roku, czyli budowlańcom z firmy Tulcon nie zostało już dużo czasu na skończenie pracy. Ale też sama budowa jest już dosyć zaawansowana, więc przyszli nabywcy powinni być raczej spokojni o jej przebieg, tym bardziej, że deweloper Geo Grupa Deweloperska opinie ma raczej niezłe.

Obrazek

Sama konstrukcja już stoi, a wokół niej rozłożono nawet rusztowanie, co oznacza, że w najbliższej przyszłości ruszą tam prace przy ocieplaniu bloku oraz tworzeniu elewacji. Widać również, że blok jest wznoszony w taki sposób, że najpierw powstała konstrukcja żelbetonowa, oraz część ścian również odlanych z betonu, a pozostałe wzniesiono z pustaków silikatowych.

W nowym budynku znajdą się 72 mieszkania o różnym metrażu i ilości pokoi, przy czym najmniejsze zaczynają się od 42 m2 i dwóch pokoi, a największe mają nawet 4 pokoje i mogą podchodzić nawet pod 100 m2 powierzchni, więc jest w czym wybierać, choć deweloper postawił tu raczej na większe mieszkania, co ciekawe, zrezygnował w ogóle z kawalerek.

Trzeba też przyznać, że lokalizacja tej nowej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie jest bardzo dobra, bowiem w kilka minut można z niej dojść pieszo do Nowego Kleparza, w około 10 na przystanek tramwajowy na Plac Inwalidów, a podobną ilość czasu zajęłoby także dojście na stację kolejową Łobzów, który jest aktualnie remontowany. No i co powinno wiele osób ucieszyć, nie dłużej niż kilkanaście minut powinna z tego miejsca zająć droga do Krakowskiego Rynku Głównego, a jednocześnie raczej nie odczuwa się tam uciążliwości związanych z jego sąsiedztwem. W okolicy znajdują się liczne szkoły i sklepy, na czele z Biedronką, Carrefourem i Fresh Marketem zlokalizowanymi niemal na przeciwko budowy.

Za to wszystko deweloper Geo jednak sporo sobie liczy, ponieważ ceny (przynajmniej ofertowe) zaczynają się w okolicach 7 500 zł/m2, a to jest dosyć drogo nawet w porównaniu do innych inwestycji powstających po sąsiedzku, jak np. 5 Dzielnica LC Corp, gdzie można przebierać w mieszkaniach tańszych o przynajmniej 1 000 zł na metrze. Choć tam nie będzie wyeksponowanych starych maszyn służących do produkowania czekolady.

A może ktoś już kupił tam mieszkanie lub ma zamiar to zrobić? Jeśli tak, to zapraszam do dzielenia się du doświadczeniami jeśli chodzi o samego dewelopera, jak i mieszkania które oferuje. Taka wiedza na pewno przyda się nam wszystkim :)


ragar
Posty: 442
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Geo Fabryka Czekolady Łokietka, Wrocławska Kraków - forum

Postautor: ragar » 07 wrz 2015, 13:55

Jeśli chodzi o mnie, to w tej inwestycji niezbyt podoba mi się jednak nazwa... Jest chyba za słodka - jak to Fabryka Czekolady ;) Ale generalnie ta część tych bloków, która już stoi jest całkiem ok. Tym bardziej mi się podoba ta inwestycja, że to jak na Kraków jest jednak świetna lokalizacja. Po pierwsze Łobzów jest bardzo spokojnym miejscem, z dużą ilością zieleni i terenów, po których można spacerować. A pod drugie blisko stamtąd do centrum i Krakowskiego Rynku Głównego czy Placu Szczepańskiego. Nie wiem czy to najlepsza lokalizacja na mieszkanie w Krakowie, ale na pewno jedna z najbardziej godnych rozważenia :)

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Geo Fabryka Czekolady Łokietka, Wrocławska Kraków - forum

Postautor: megi » 02 lis 2015, 23:45

A mnie udało się zrobić jeszcze kilka zdjęć inwestycji Fabryka Czekolady Geo Grupy :) Wszystko wskazuje na to, że lada chwila zostanie ona ukończona, bowiem wszystko wskazuje na to, że elewacja jest już gotowa, a z prac, to pozostało jeszcze głównie uporządkowanie terenu i jego zagospodarowanie.

Obrazek
Obrazek

Ktoś kupił tam już mieszkanie od dewelopera i może coś o tym powiedzieć :?: Jak tam korki na Wrocławskiej, nadal rano lepiej przejść pieszo do Nowego Kleparza, niż jechać autobusem linii nr 130 :?: ;)


pawel.pluska76
Posty: 12
Rejestracja: 17 gru 2015, 13:22

Re: Geo Fabryka Czekolady Łokietka, Wrocławska Kraków - forum

Postautor: pawel.pluska76 » 17 gru 2015, 15:24

Jestem w trakcie kupna mieszkania właśnie w tej inwestycji od GeoGrupy
geogrupa.pl/pl/oferta/krakow/fabryka-czekolady
na chwilę obecną jeden segment jest już wyprzedany, ale już w I kwartale 2016 roku będzie gotowy drugi. Mieszkania szybko się sprzedały, a ja nie zdążyłem z formalnościami kredytowymi. Zależy mi głównie na lokalizacji, ale i sama inwestycja wygląda bardzo dobrze. Nie mam jakiś problemów z deweloperem, i z tego co widzę wszystko idzie w dobrym kierunku :)

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Geo Grupa Fabryka Czekolady Łokietka-Wrocławska Kraków - forum

Postautor: megi » 20 gru 2015, 20:35

Mnie też podoba się ta inwestycja całkiem, a lokalizacja jest świetna. Swoją drogą sama okolica całkiem dobrze się rozwija, powstaje tam nie tylko mieszkaniówka, poza wspomnianymi już inwestycjami, też Murapol Poznańska Kraków albo Poznańska 10 od Terra Casa. To jednak nie wszystko, bowiem niedaleko stawia się także obiekty komercyjne, takie jak na przykład biurowiec Regent Office. Choć oczywiście może coś takiego z czasem doprowadzić do jeszcze większych korków w okolicach :idea: Ale to zdecydowanie jest atrakcyjne miejsce do zamieszkania w Krakowie, nowe mieszkania na Łobzowie to dobry pomysł jest.

Jeśli chodzi o Fabrykę Czekolady od Geo Grupy Deweloperskiej, to plusem jest też to, że część jej jest już od kilku lat zamieszkana i chyba nie ma specjalnych problemów z tymi budynkami :) Nie wiedziałam, że tak szybko się tam wszystko sprzedało w pierwszym segmencie, a nie wiesz ile mieszkań zostało jeszcze w tym drugim :?: Ty duże nowe mieszkanie kupujesz :?: A jakby coś, to jest na forum też wątek, w którym można wypowiedzieć się o tym, jakie ma Geo Grupa Deweloperska opinie, może wrzucisz tam coś o swoich doświadczeniach we współpracy z nimi :?: Kilka osób tego tu szukało kiedyś :)

robert1628
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2016, 22:16

Re: Geo Fabryka Czekolady Łokietka, Wrocławska Kraków - forum

Postautor: robert1628 » 02 wrz 2016, 22:27

post usunięty

alex123
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2017, 14:37

Re: Geo Fabryka Czekolady Łokietka, Wrocławska Kraków - forum

Postautor: alex123 » 23 mar 2017, 14:39

Ostatni budynek C

Obrazek
Obrazek
Obrazek

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Geo Fabryka Czekolady Łokietka, Wrocławska Kraków - forum

Postautor: megi » 24 mar 2017, 12:58

@alex123, super zdjęcia :!: Robiłeś je z budynku ZUS-u czy może z tego bloku, który kilka lat temu wybudował tam deweloper Activ :?: Co myślisz o tym osiedlu Fabryka Czekolady, będzie się tam dobrze mieszkało :?: Według mnie okolica jest niezła, tylko jeśli o mnie chodzi, to trochę się boję korków na Wrocławskiej, zwłaszcza jeśli wybuduje się już wszystko, co stawia się w okolicy - czyli Nowa 5 Dzielnica, Czyżewskiego 1 Kraków, inwestycje Murapolu przy Poznańskiej, Inwestycja Wrocławska 79 i taka dalej :)


kameleonek01
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2017, 13:18

Re: Geo Fabryka Czekolady Łokietka, Wrocławska Kraków - forum

Postautor: kameleonek01 » 26 kwie 2017, 13:21

WITAM. CZY KTOS MA NAJNOWSZE ZDJECIA INWESTYCJI?ORJENTUJECIE SIE O WYSOKOSCI CZYNSZOW? POZDRAWIAM

alex123
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2017, 14:37

Re: Geo Fabryka Czekolady Łokietka, Wrocławska Kraków - forum

Postautor: alex123 » 27 kwie 2017, 15:58

@megi zdjęcia z bloku activa. Lokalizacja dobra, a korki duże szczególnie około 7,8 rano. Jeżeli korzysta się z komunikacji miejskiej jest ok.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości