Biurowce Podium Park Kraków w Czyżynach - forum i opinie od Decon Investment

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
bobo
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Biurowce Podium Park Kraków w Czyżynach - forum i opinie od Decon Investment

Postautor: bobo » 13 lis 2016, 0:31

Jeszcze jedna spora inwestycja biurowa, która powstaje w Krakowie, ale tym razem w okolicy ulicy Jana Pawła II oraz Życzkowskiego, w sąsiedztwie Parku Lotników Polskich - chodzi o biurowce Podium Park - inwestorem jest tu Decon Investment, których budowa ruszyła ostatnio w sąsiedztwie salonu Opla : )

Obrazek

Docelowo mają tam stanąć trzy budynki biurowe o wysokości 11 pięter, czyli będzie to na pewno dominanta w okolicy, choć dokładnie jeszcze nie wiadomo, kiedy ostatni z nich ma zostać ukończony, bowiem mają powstawać etapami, a pierwszy z nich ma być ukończony w maju 2018.

Obrazek

Tu tablica informacyjna projektu, z której można się dowiedzieć nieco więcej o tym, co się tam buduje. Spory projekt, jak na to miejsce, co ciekawe, przy budynkach przewidziano relatywnie mało miejsc postojowych, co jednak po głębszym zastanowieniu się wydaje się jednak dosyć logiczne, bowiem pod samymi budynkami znajduje się przystanek tramwajowy, dzięki któremu bez najmniejszego problemu można tam dojechać z różnych części miasta i do dosyć szybko : )

Obrazek

Na placu budowy ciężki sprzęt, widać dzieje się, poza tym przygotowywana jest nowa droga wzdłuż głównego budynku Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Po powstaniu biurowców, zostaniem tam na pewno mocno zmieniona organizacja ruchu, ciekawe jak będzie tam na przykład z korkami, które przecież są sporą bolączką tego miasta.

Obrazek

Jak dla mnie, to całkiem mi się podoba, że w okolicy buduje się więcej tego rodzaju inwestycji, a nie tylko mieszkaniówka, to na pewno podnosi atrakcyjność okolicy : ) Z pewnością będzie to lepsze na przykład pod kątem wynajmu takiego mieszkania w przyszłości. A to przecież nie jedyne biurowce budowane w okolicy, była już mowa na forum na przykład o tym, że powstaje teraz też nieopodal nowy biurowiec Comarchu, więc nie tylko mieszkaniówka w Krakowie Czyżynach.


iti
Posty: 397
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Biurowce Podium Park Kraków w Czyżynach - forum i opinie od Decon Investment

Postautor: iti » 14 maja 2017, 15:00

Wygląda na to, że nowe biurowce w Czyżynach powstają całkiem szybko - budowa Podium Park w okolicy Życzkowskiego i Jana Pawła II : ) Swoją drogą, to ciekaw, jak tam będzie kiedyś z parkowaniem, bo ulica Życzkowskiego jest totalnie rozjeżdżona przez samochody, a przecież powstają tam także inne budowle biurowe, stawiane między innymi przez Comarch (choćby nowy biurowiec Comarchu w Czyżynach), który jednak chyba nie bardzo myśli o zapewnieniu wystarczającej liczby miejsc postojowych albo naciskaniu na to, aby stworzyć jakąś sensowną politykę transportową dla tej okolicy.

Obrazek

A miejsce na coś takiego chyba nie jest złe, znajduje się przy głównej krakowskiej linii tramwajowej Kraków - Nowa Huta, choć trzeba wspomnieć o tym, że jest ona już zapełniona chyba do granic możliwości i więcej tramwajów już nie da się po niej późnić. A być może będzie ich mniej, bo przecież trzeba będzie jeszcze gdzieś zmieścić tramwaje, które dojdą, kiedy zbudowana zostanie linia tramwajowa przez Meissnera i Dobrego Pasterza do Mistrzejowic, a ona powstanie prawdopodobnie w najbliższych latach, bowiem przegrała, z jednak lepszym wariantem, jakim była linia przez Rakowicką, Brogi i tak dalej, aż do Ronda Barei i Dobrego Pasterza. Do tego jest też blisko stamtąd do trzeciej obwodnicy Krakowa, czyli Stella-Sawickiego i Nowohuckiej i o ile te ulice są teraz mocno zakorkowane, to jednak pewnie w perspektywie kilku niedalekich lat, znacznie odciąży je północna obwodnica Krakowa, której budowa jest już przesądzona i są na nią środki : )

Obrazek

Zanosi się na to, że stawiany budynek wcale nie będzie mały, a przecież mają powstać aż trzy identyczne, na pewno będzie to nowy, dominujący element w okolicy, mam nadzieję, że dobrze się w nią wpisze : ) W każdym razie w tej okolicy przybywa teraz zarówno nowych miejsc pracy, czyli biurowców, jak i nowych osiedli mieszkaniowych, niemal po sąsiedzku powstały już niemal, osiedle Avia i Orlińskiego, rosną kolejne bloki w sąsiedztwie wschodniej części pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach, między innymi stawia tam deweloper Dasta Inves, Spółdzielnia Mieszkaniowa Czyżyny, czy spółka Jasna Invest. Ogólnie to bardzo dynamicznie rozwijająca się okolica, choć szkoda, że jest zabudowywana bez planów zagospodarowania przestrzennego.

slawek
Posty: 420
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Biurowce Podium Park Kraków w Czyżynach - forum i opinie od Decon Investment

Postautor: slawek » 06 lip 2017, 12:39

Rośnie pierwszy z biurowców Podium Park w Krakowie Czyżynach : )

Obrazek

Ciekawe jak gotowe budynki będą się tu komponowały z otoczeniem, ale jest nadzieja na to, że będzie całkiem nieźle.

Obrazek

Niepokoi natomiast przesuwanie się wysokiej zabudowy w kierunku pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach. Miejmy nadzieję, że jednak przy Życzkowskiego nie zacznie się w związku z tym budować wyżej, niż do tej pory.


Nowy
Posty: 466
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Biurowce Podium Park Kraków w Czyżynach - forum i opinie od Decon Investment

Postautor: Nowy » 13 mar 2018, 0:17

Zdaje się, że pierwszy z budynków zespołu biurowców Podium Park jest już niemal gotowy, przynajmniej z zewnątrz : )

Obrazek

Jak się Wam podoba taka elewacja? Może nie ma jakiegoś dużego szały, raczej standardowa szara kostka, ale też czasem są to plusy.

Obrazek

Ciekawe kiedy otwarcie i kiedy w budynku pojawią się pierwsze firmy, i jakie : )

slawek
Posty: 420
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Biurowce Podium Park Kraków w Czyżynach - forum i opinie od Decon Investment

Postautor: slawek » 27 lis 2019, 21:53

Po jednej stronie Alei Jana Pawła II powstaje akademik Liv Kraków, a po drugiej rośnie kolejny biurowiec realizowany w ramach inwestycji Podium Park. Najwyraźniej pierwszy etap całkiem nieźle się wynajął, skoro inwestor zdecydował się na kolejny.

Obrazek

A w planach jest jeszcze jeden taki, pewnie też jego realizacja zależy w dużej mierze od tego, jak uda się skomercjalizować drugi. A w pierwszym na parterze funkcjonuje też spora siłownia. W zasadzie, to dosyć praktycznej, jeśli można by z niej skorzystać przed pracą albo po pracy.

Obrazek

Co ciekawe, w okolicy powstaje także nowa mieszkaniówka, czyli inwestycja Lotniczówka przy ul. Życzkowskiego, przy której do tej pory budowano tylko biurowce i obiekty Politechniki Krakowskiej.

ragar
Posty: 325
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Biurowce Podium Park Kraków w Czyżynach - forum i opinie od Decon Investment

Postautor: ragar » 23 gru 2019, 14:22

Rosną piętra aż miło.

Obrazek

Ciekawe czy powstanie również trzeci, ale pewnie tak.

iti
Posty: 397
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Biurowce Podium Park Kraków w Czyżynach - forum i opinie od Decon Investment

Postautor: iti » 01 mar 2020, 12:23

Jeszcze nie zdążyli drugiego biurowca Podium Park skończyć, a już startują z kolejnym etapem, który budowany jest już w miejscu znajdującego się tam kiedyś salonu Opla.

Obrazek

Wychodzi na to, że wynajem biur w Krakowie ma się całkiem dobrze, bo budowę kolejnych etapów mieli tu chyba uzależniać od tego, jak będą się komercjalizowały powierzchnie.Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości